Bestyrelsen

Formand

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

Kasserer

Pernille Blom Hermansenpbhermansen@gmail.com

Medlem

Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016

Medlem

Marie-Louise Jørgensenmarielouisepeschardt@hotmail.com

Medlem

Rajesh Holmenrajesh.holmen@gmail.com

Suppleant

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Suppleant

Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750

Suppleant

Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825
SF Hvidovre i pressen
  • Integrationsrådet vil gerne høres
    Hvidovre Avis 15. april 2019
    Hvis integrationsrådet høres, vil det også blive taget mere seriøst af kommunalbestyrelsen. Det mener medlemmerne af Integrationsrådet, der derfor nu har bedt om at få opdateret rådets forretningsorden med blandt andet den forandring, at rådet fremadrettet skal være høringsberettiget.
  • SF’s blinde øje!
    Hvidovre Avis 26. marts 2019
    “Jeg medgiver gerne at kommunikationen til foreningerne kunne have været bedre, men det må vi gøre noget ved fremadrettet”. Sådan skrev SF’eren Anders Wolf Andresen i avisen, som er det første af Bymidteudvalgets menige medlemmer, som har trukket hovedet ud af busken og med åben pande svarer på den massive kritik af udvalgets metoder i Risbjerggårdsagen.