Bestyrelsen

Formand

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

Kasserer

Pernille Blom Hermansenpbhermansen@gmail.com

Medlem

Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016

Medlem

Marie-Louise Jørgensenmarielouisepeschardt@hotmail.com

Medlem

Rajesh Holmenrajesh.holmen@gmail.com

Suppleant

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Suppleant

Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750

Suppleant

Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825
SF Hvidovre i pressen
  • Festlig eftermiddag i nostalgiske omgivelser
    Hvidovre Avis 19. februar 2019
    I fredags lagde Holmegårdsskolen igen aula til en SF-sammenkomst. Ligesom den 15. februar 1959, da partiet blev stiftet, mødtes man netop der, denne gang for at fejre 60 års jubilæum. Både lokale SF’ere, medlemmer fra det meste af Sjælland og folketingsmedlemmer deltog i arrangementet.
  • “En Moder” iført dykkermaske
    Hvidovre Avis 18. december 2018
    I anledning af klimatopmødet COP24 i Polen afholdt SF national klima-kampagnedag torsdag, hvor også de lokale SF’ere i Hvidovre var i aktion. Ved Rytterskolen havde de klædt statuen “En Moder” på med snorkel og dykkerbriller, for at illustrere hvordan klimaændringerne bl.a. medfører stigende vandstand i havet, et problem der er relevant også i Hvidovre.