Bestyrelsen

Formand

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

Kasserer

Pernille Blom Hermansenpbhermansen@gmail.com

Medlem

Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016

Medlem

Marie-Louise Jørgensenmarielouisepeschardt@hotmail.com

Medlem

Rajesh Holmenrajesh.holmen@gmail.com

Suppleant

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Suppleant

Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750

Suppleant

Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825
SF Hvidovre i pressen
  • 1. maj fejret med taler, sange og underholdning
    Hvidovre Avis 8. maj 2018
    Traditionen tro fejrede partierne på venstrefløjen den internationale kampdag i Hvidovre 1. maj. I den nordlige ende af Hvidovre fejrede SF kamp-dagen på Rytterskolen ved Hvidovre Torv. Her holdt to af SF’s medlemmer af kommunalbestyrelsen, Anders Wolf-Andresen og Sara Benzon, taler for de fremmødte.
  • Rettidig omhu ønskes
    Lorry 24. marts 2018
    - I SF vil vi gerne have der bliver vist lidt rettidig omhu, og får det her forslag vedtaget, inden vi rammer en evt. lockout. Vi forstår ikke socialdemokraterne stemmer imod, hvis de faktisk synes det er et godt forslag, fortæller SF's Anders Wolf Andresen.