Lokalpolitisk Gruppe

Formand

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

KB-medlem

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Medlem

Anders Wolf AndresenGiesegårdsvej 122650 Hvidovreanderswolf@anderswolf.dk51925728

Medlem

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Medlem

Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750

Medlem

Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016

Medlem

Marie-Louise Jørgensen2650 Hvidovremarielouisepeschardt@hotmail.com

Medlem

Nina ThøgersenArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovrenit12333@hotmail.com3649463624482184

Medlem

Pernille Blom Hermansenpbhermansen@gmail.com

Medlem

Sara Benzonsarabenzon@hotmail.com51521858

Medlem

Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825

Observatør

Nanny ElkenClaus Petersens Alle 18A2650 Hvidovrenannyelken@bredalsparken.dk36780163

Observatør

Niels Jensen-StorchBrostykkevej 242650 Hvidovrebenteniels@oncable.dk

Observatør

Skjold H. ElkenBerners Vænge 12650 Hvidovreskjoldelken@bredalsparken.dk36780163/51236622
Seneste nyt
SF Hvidovre i pressen
  • Stopfyldte klasselokaler er en faglig stopklods
    Hvidovre Avis 14. november 2017
    I fredags havde SF Hvidovre besøg af Jacob Mark, der udover at være gruppeformand hos SF på Christiansborg blandt andet også er Børne-, Uddannelse- og Undervisningsordfører. Han deltog med budskabet om maksimalt 24 elever i klasserne i uddelingen af flyers og skolekridt og budskabet foran Risbjergskolen.
  • Politisk enighed om at speede processen op
    Hvidovre Avis 7. november 2017
    på sagen igen Kommunalbestyrelsen besluttede på sit seneste møde, at lade sagen om de nye kommende omklædningsfaciliteter på Avedøre Stadion gå tilbage til fornyede udvalgsdrøftelser. Niels Ulsing (SF) betegnede det som en ”kedelig” sag: - Sagen har været alt for længe undervejs, men vi kan ikke gøre andet end at forkaste licitationsresultatet. Jeg håber, at vi kan finde en løsning snarest.