Tillidsposter

Beboerklagernævnet

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Bestyrelsen for Andelsboligforeningen Frydenhøjparken

Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750

Bestyrelsen for Byggelegepladsen Regnbuen

Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750
Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825

Bestyrelsen for Hvidborg Behandlingshjem

Nina ThøgersenArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovrenit12333@hotmail.com3649463624482184

Bestyrelsen for Hvidovre Fjernvarmeselskab A.m.b.a.

Anders Wolf AndresenGiesegårdsvej 122650 Hvidovreanderswolf@anderswolf.dk51925728

Bestyrelsen for Hvidovreparken

Marie-Louise Peschardt Jørgensen2650 Hvidovremarielouisepeschardt@hotmail.com

Bevillingsnævnet

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Erhvervskontaktudvalget

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Folkeoplysningsudvalget

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Folketingskandidat

Anders Wolf AndresenGiesegårdsvej 122650 Hvidovreanderswolf@anderswolf.dk51925728

Formand for bestyrelsen for Cirkusmuseet

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Formand for Bygningsforbedringsudvalget

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

Formand for Engstrandskolens bestyrelse

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Formand for skolekontaktrådet

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Grundejerforeningen Avedørelejren

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Huslejenævnet

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Kandidat til kommunalbestyrelsen 2013

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976
Anders Wolf AndresenGiesegårdsvej 122650 Hvidovreanderswolf@anderswolf.dk51925728
Nina ThøgersenArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovrenit12333@hotmail.com3649463624482184
Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750
Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525
Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016
Marie-Louise Peschardt Jørgensen2650 Hvidovremarielouisepeschardt@hotmail.com
Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825
Mogens BentzenHvidovrevej 152, 1. tv.2650 Hvidovremogens.r.o.bentzen@gmail.com30456757
Madassar YasinRebslagerporten 962650 Hvidovremadassar.y@hotmail.com60711194
Jes KroghLodsvej 20, st.tv.2650 Hvidovrekystager@sol.dk60858625

Kandidat til kommunalbestyrelsen 2017

Anders Wolf AndresenGiesegårdsvej 122650 Hvidovreanderswolf@anderswolf.dk51925728
Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976
Sara Benzonsarabenzon@hotmail.com51521858
Marie-Louise Peschardt Jørgensen2650 Hvidovremarielouisepeschardt@hotmail.com
Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525
Pernille Blom Hermansenpbhermansen@gmail.com
Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750
Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016

Kandidat til regionsrådet 2017

Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825

Medlem af FV15-Valgkampsgruppen

Albooz Ametialbano_418@hotmail.com
Jonas Madsenjma.jonas@gmail.com
Magnus Vincents Fischermagnus@vfischer.dk
Mikkel BayMikkelbay93@hotmail.com
Nanna Bonde Ottosennanna.bonde@gmail.com23390043
Pernille Westh Nielsenpernille.westh@hotmail.com
Sabrina Bligaard Eskildsensables@ruc.dk51961045
Søren Hoby Andersensoren-1989@hotmail.com60599850

Medlem af Vurderingsankenævnet Københavns Vestegn

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Næstformand for Hvidovre Hospitals Kollegiums bestyrelse

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

Organisationsbestyrelsen for Boligselskabet Friheden

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Revisor

Nanny ElkenClaus Petersens Alle 18A2650 Hvidovrenannyelken@bredalsparken.dk36780163
Niels Jensen-StorchBrostykkevej 242650 Hvidovrebenteniels@oncable.dk

Suppleant til Boligselskabet Frihedens bestyrelse

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Valgbestyrelsen for Gungehus

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Valgbestyrelsen for Hvidovrekredsen

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Valgbestyrelsen for kommunalvalg

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Vestegnens Kulturinvesteringsråd

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Webmaster

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750
SF Hvidovre i pressen
  • Borgerne skal høres
    Hvidovre Avis 10. april 2017
    Torsdag den 20. april skal der være borgermøde om et eventuelt kommende boligprojekt i Filmbyen. Det var SF’s Niels Ulsing der undervejs i kommunalbestyrelsens debat om projektet, som den første, luftede idéen om et borgermøde. Kommunalbestyrelsen besluttede - efter en længere debat, at gennemføre en forudgående høring om en eventuel lokalplan for del af Filmbyen, som ligger tættest på Naturcenter Quark og Avedøresletten. Lokalplanen skal i givet fald give mulighed for at opføre en bæredygtig og grøn boligbebyggelse i den vestlige del af området.
  • Fortsat uklart hvordan Motionscenter skal drives
    Hvidovre Avis 4. april 2017
    Der er fortsat ikke helt klarhed over, hvordan Hvidovre Motionscenter skal drives fra 1. juni 2017. Det er resultatet efter seneste kommunalbestyrelsesmøde, hvor budgetflertallet bestående af Socialdemokraterne, Dansk Folkeparti, Konservative og de to tidligere Venstre-mandater ellers godkendte, at udpege Hvidovre Atletik & Motion (HvAM) som driftsansvarlig for den foreningsdrevne del af Hvidovre Motionscenter.