Lokalpolitisk Gruppe

Formand

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

KB-medlem

Anders Wolf AndresenGiesegårdsvej 122650 Hvidovreanderswolf@anderswolf.dk51925728

KB-medlem

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

KB-medlem

Sara Benzonsarabenzon@hotmail.com51521858

Medlem

Bent Bjørn RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Medlem

Katrine Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750

Medlem

Kristine Amalie Rostgårdkristineamalie.o4@gmail.com

Medlem

Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016

Medlem

Maria Avnskjoldbrandtavnskjold@gmail.com

Medlem

Marie-Louise Jørgensenmarielouisepeschardt@hotmail.com

Medlem

Pernille Blom Hermansenpbhermansen@gmail.com

Medlem

Rasmus HenriksenRph.elc@gmail.com

Medlem

Said Noor Nabilsaidnoornabil2650@gmail.com

Medlem

Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825

Medlem

Thomas Møllerthomas.m80@gmail.com
SF Hvidovre i pressen
  • Ulsing-prisen uddelt for første gang
    Hvidovre Avis 10. november 2021
    SF Hvidovre har indstiftet en ny pris, Ulsing-Prisen, for at hædre Niels Ulsings mangeårige indsats indenfor Kultur- og Fritidsområdet i Hvidovre Kommune. Prisen uddeles til en person som ligeledes har ydet en særlig indsats på området, og ledsages af en donation til en lokal forening, udvalgt af prismodtageren.
  • Tirsdagens valg – hvad står på spil?
    Hvidovre Avis 10. november 2021
    SF har været lidt mere ”ude i kulden”, men kan ved et forventet godt valgresultat, godt tænkes at blive en magtfaktor og stille krav omkring bl.a. børneinstitutionspolitikken og ældreplejen ved en kommende konstituering.