Tillidsposter

Almenboligudvalget

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Bestyrelsen for Bredalsparken Børnehave

Pernille Blom Hermansenpbhermansen@gmail.com
Katrine Høybye Frederiksen (Suppleant)Lellinge Alle 522650 Hvidovrekatrine@wasab.dk28927750

Bestyrelsen for Cirkusmuseet

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Bestyrelsen for Hvidovreparken

Marie-Louise Jørgensenmarielouisepeschardt@hotmail.com

Bestyrelsen for Hvidovre Ungdomsskole

Sara Benzonsarabenzon@hotmail.com51521858

Bestyrelsen for SF Region Hovedstaden

Stine RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrestine@roldgaard.dk30287825

Bestyrelsen for Strandhuset

Marie-Louise Jørgensen (Suppleant)marielouisepeschardt@hotmail.com

Bevillingsnævnet

Anders Wolf AndresenGiesegårdsvej 122650 Hvidovreanderswolf@anderswolf.dk51925728

Folkeoplysningsudvalget

Sara Benzonsarabenzon@hotmail.com51521858

Folketingskandidat

Serdal BenliSerdal.Benli@gladsaxe.dk

Formand for skolekontaktrådet

Bent RoldgaardKoralvej 14B2650 Hvidovrebent@roldgaard.dk40287525

Hegnsyn Hvidovre

Lene JensenKærgårdsvej 132650 Hvidovrelene@jensen.mail.dk29637016

Hvidovre Erhvervskontaktudvalg

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Repræsentantskabet i Hvidovre Fjernvarme

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750

Revisor

Nanny ElkenClaus Petersens Alle 18A2650 Hvidovrenannyelken@bredalsparken.dk36780163
Niels Jensen-StorchBrostykkevej 242650 Hvidovrebenteniels@oncable.dk

Valgbestyrelsen for Hvidovrekredsen

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Valgbestyrelsen for kommunalvalg

Niels UlsingArnold Nielsens Boulevard 107 2. tv.2650 Hvidovreniu@hvidovre.dk3649463651233976

Webmaster

Morten Høybye FrederiksenLellinge Alle 522650 Hvidovremorten@wasab.dk42487750
SF Hvidovre i pressen
  • Ny kandidat hos SF
    Hvidovre Avis 10. februar 2021
    Kristine Amalie Rostgård har hen over efteråret og vinteren gjort sig bemærket som lokal tovholder for #HvorErDerEnVoksen. Her har hun kæmpet for, at der kommer fokus på normeringerne i Hvidovres daginstitutioner, og at et mere virkelighedstro billede kommer til syne.
  • I det kolde gys for en god sag
    Hvidovre Avis 10. februar 2021
    I lørdags hoppede SF’s lokale folketingskandidat Rasmus Henriksen og borgmesterkandidat Anders Wolf Andresen i det iskolde vand i Hvidovre Havn. Nogle dage i forvejen havde de oprettet en indsamling til Danmarks Indsamlingen, hvor de lovede at tage en svømmetur i det kolde vand, hvis beløbet blev nået. Da målet på 2.500 kr. allerede var nået i fredags, så blev løftet indfriet med højt humør i frostgrader og isfyldt farvand lørdag eftermiddag.